14. 01. 2018 - DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA B.

1. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w naszym parafialny kościele. Na nowy tydzień na sobotę, na  godz. 800, prosimy kolejne rodziny.

2. Dziś  przeżywamy drugą niedzielę w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, w środę – Dzień Judaizmu, a w czwartek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3. W środę wieczorem zapraszamy na Nowennę do MBNP., po Mszy świętej o 17.00.

- W piątek na godz. 17.00 zapraszamy dzieci z kl. III Szk. Podst., na kolejne spotkanie przygotowawcze do przyjęcia sakramentów: I spowiedzi i Komunii świętej. Zapraszamy także obowiązkowo ich rodziców.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Babci, a w następny poniedziałek – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

4. Bóg zapłać tym rodzinom, które przyjęły nas w czasie wizyty duszpasterskiej.  Nie był to wszystkie rodziny naszej parafii. Dziękujemy za wspólną modlitwę, za dzielenie się codziennymi troskami, za przyjęte Boże błogosławieństwo. Dziękujemy także za ofiary złożone z okazji Kolędy. Większa część z nich przeznaczona jest na pomoc dla księży emerytów, oraz na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odprawiona będzie Msza święta w intencji tych, którzy przyjęli kapłanów w czasie wizyty duszpasterskiej w swoich domach.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         17.I – św. Antoni, Opat;

·         19.I – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup;

·         21.I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica;

5. Intencje Mszy świętych na bieżący tydzień:

6. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; niech Wam Pan Jezus błogosławi, życzymy samego dobra  na każdy dzień. Wszystkim parafianom i gościom życzmy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże.

Data opublikowania: 2018-01-14